Левски - Марица 5:2, контрола, 08.09.2021

„Марица“ изигра полезна контролна среща с „Левски“ в шампионатната пауза. Приятелският мач се игра в сряда на стадион „Георги Аспарухов“ в София, а „сините“ спечелиха с 5:2.
Почивка за този мач получиха Величко Величков, Даниел Спасов и Веселин Марчев. В игра през втората част пък влезе Йордан Пейчинов, който дълго време се възстановяваше от тежка контузия. Друг възстановен от травма футболист – Милен Танчев също бе на линия за мача, като той игра и в срещу „Дунав“. Треньорът на маричани Николай Димитров пусна в игра всички футболисти от групата за този мач, като някои от тях влязоха още на полувремето.
Иначе „Марица“ инкасира 3 гола до средата на първата част, когато изостваше игрово от „сините“. „Сините“ поведоха в 10-ата минута с гол на Здравко Димитров. Шест минути по-късно Билал Бари удвои преднината на „сините“, а в 16-ата минута Димитър Костадинов вкара първия си гол за „Левски“. В края на полувремето и до средата на втората част пловдивчани бяха по-конкурентни на терена, като в този период тима реализира два гола, намалявайки до 3:2. В 39-та минута Мариян Тонев бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на на Хосе Кордоба. В 55-та минута Илиян Йорданов се озова очи в очи с вратаря на „Левски“ Пламен Андреев и с прехвърлящ удар направи 3:2. След средата на втората част Марин Петков от дузпа и Антони Иванов реализираха за столичани.
За „жълто-сините“ предстои шампионатна среща с „Литекс“ в понеделник. Двубоят е от 17 часа на стадион „Марица“ в Пловдив.
МАРИЦА: Петър Начев, Георги Иванов, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Милен Танчев, Илиян Йорданов, Станислав Маламов, Янко Ангелов, Валери Домовчийски – капитан, Мариян Тонев.
В игра влязоха: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Борислав Дончев, Сами Мехмедов, Мартин Газиев, Мартин Лазов, Теодор Фърков, Айкут Янъков, Христиан Димитров, Александър Праматаров, Георги Георгиев и Виктор Петков.

ЛЕВСКИ – МАРИЦА 5:2

1:0 Здравко Димитров 10
2:0 Билал Бари 16
3:0 Димитър Костадинов 26
3:1 Мариян Тонев 39 д.
3:2 Илиян Йорданов 55