"Марица" завърши 2:2 при домакинството си на "Хасково" в среща от 21 кръг в Зоналната група за юноши младша възраст 2004/2005. Двубоят се игра в четвъртък на стадион "Пловдив", а "жълто-сините" показаха много добра игра, но многобройните пропуски пред вратата на противника лишиха възпитаниците на треньора Красимир Иванов от успех. На три пъти и гредите помагаха на гостите от Хасково. Златимир Папазов от дузпа в 39-та минута и Ангел Пеев в 45-та минута реализираха двата гола за момчетата от набор 2005.

Двата отбора са съседи в класирането и делят 3-то място с по 34 точки, но пловдивчани са с мач по-малко. Лидер е "Сливен" с 43 пред "Локомотив" (Пловдив) с 40. В следващия кръг "Марица" гостува в Сливен на "Сините камъни". До края на сезона остават 5 редовни кръга, като "жълто-сините" имат да изиграят и два отложени мача.