Спартак 2005 постигна втора поредна победа след подновяването на първенството при набор 2004/2005. Гладиаторите надиграха с 3:1 тима на ФК Хасково. Веселин Луков откри резултата още в 1' след отличен пас на Йордан Янков. В 23' гостите успяха да изравнят. В края на първото полувреме Веселин Лoков намери Йордан Янков, който беше безпогрешен за 2:1. В последната минута на мача Стоян Костадинов намери отлично Веселин Лoков, който оформи крайното 3:1.

Така Спартак стартира отлично подновяването на първенството след като миналия мач победи и Лидер, записвайки втора поредна победа и общо трета през този сезон. Тимът все още заема незавидното предпоследно място с 11 точки в актива си. Следващия кръг възпитаниците на Крум Георгиев гостуват на тима на Сливен.