“Марица” победи убедително “Спартак” с 4:0 в среща от 11 кръг в ЗОНАЛНА ГРУПА - ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (2004/2005). Възпитаниците на треньора Красимир Иванов имаха превъзходство през целия мач и напълно заслужено записаха победа. Срещата бе преместена на стадион “Пловдив”, заради не доброто състояние на терена на стадион “Марица” след валежите през нощта.

Руслан Рангелов откри в 5-та минута, а Иван Зисов в 49-та удвои. Джошуа Харис направи резултата класически десет минути по-късно. Крайното 4:0 оформи Златимир Папазов в 71-та.

В класирането “Марица” излезе на 3-то място с 19 точки преди изиграването на останалите срещи от кръга. “Спартак” е 12-ти с 4. В следващия кръг “Марица” гостува на ОФК “Карнобат”. Срещата е на 8 ноември, от 12 часа. Два дни по-рано “Спартак” е домакин на пловдивския “Локомотив”.

В РЕГИОНАЛНА ГРУПА - ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ по-рано през седмицата “Марица” завърши 0:0 срещу “Металик” (Сопот) в отложен мач от първенството. Утре от 14:30 часа възпитаниците на Христо Фурджев гостуват на “Асеновец”.