“Марица” победи с 2:1 силния тим на “Ботев”-2 в мач 8 кръг в Зоналната група при децата, набор 2005/2006. “Жълто-сините” изнесоха пореден силен мач и заслужено победиха, като възпитаниците на Красимир Иванов запазват първата си позиция.

В 10-та минута Георги Атанасов стреля много опасно от около 25 метра, но гредата спаси домакините от попадение. До края на първата част маричанинимаха още две чисти положения, но не успяха да реализират.

През втората част, в 45-та минута, “Марица” излезе напред в резултата. Хубава атака от дясно бе завършена чудесно от Руслан Рангелов. Георги Атанасов в 60-та минута изкочи сам срещу вратаря на домакините, но стреля в аут. Пет минути по-късно, в 65-та, “Ботев” изравни, но в 68-та минута Иван Зисов направи 1:2 от дузпа.

Треньорът на “Марица” коментира накратко: “Хубав мач, радвам се че победихме. Момчетата бяха мотивирани, бореха се и заслужаваха победата. Отборът на “Ботев” показа много стойностна игра, това е отбор с перспектива.”

Така “Марица” прибави нови три точки в актива си и продължава да бъде начело в класирането с актив от 22 точки, като тимът няма загуба вече в осми мач. В следващия кръг маричани са домакини на “Черноморец-1919”, а срещата е на 19 октомври. “Ботев”-2 е трети с 15 точки, а в следващия кръг тимът гостува на ФА "Пловдив".