Ботев Пловдив отново е носител на медали от шампионата!

Канарчетата завоюваха в последния кръг бронза след победа над Славия, докато в същото време Лудогорец се наложи над Левски на Герена. Така след 27 години, от сезон 1994/95 жълто-черните ще се окичат с медали. Успеха бе завоюван от резервите на пловдивчани, които заради баража за Европа срещу Берое идната събота и многото футболисти висящи с картони, излязоха в много експериментален състав. Играчите появили се на терена обаче оправдаха дадената им възможност и успяха да изковат успех с 2:1.

Попаденията за домакините дойдоха през второто полувреме и бяха дело на Фжак Лейн и Минков! Гостите от Славия намалиха резултата в 85-тата минута.

В същото време на Герена Лудогорец откри резултата в средата на първото полувреме и задържа преднината си до края на срещата.