Отборите на Национал и Славия си размениха по една победа в мачовете от Елитните юношески групи до 17 и 15 г., които се играха днес в НСА. Ето и подробностите:

Национал (U17) - Славия (U17) 3:1 (1:1)

• [1]:0 Калоян Стрински 3'
  • [2]:1 Калоян Стрински 48'
  • [3]:1 Калоян Петков 90+2'

Национал поведе рано с гол на Калоян Стрински, който открадна топката пред наказателното поле и с шут под гредата вкара за 1:0. След това домакините изпуснаха няколко добри възможности да отбележат още попадения. Гостите изравниха с втората си ситуация, при която останаха сериозни съмнения за засада. До края на полувремето гредите на два пъти в една атака спасиха съперника. Веднага след почивката Национал отново поведе с втория гол на Калоян Стрински (15-ти негов за сезона). Десетката на Национал изигра поредния си изключително силен мач, а асистенцията бе на Боян Иванов. Последва затишие пред буря. Гостите отговориха с удар в гредата след корнер и две добри атаки с дълги подавания. На два пъти нападателите на Славия излизаха очи в очи с вратаря ни Илиян Илиев, но с отличен рефлекс и завидно спокойствие той отрази и двата удара. До края на срещата нашите момчета пропуснаха да затворят мача при няколко добри възможности. Това направи неуморимият Калоян Петков, който в продължението вкара десетия си гол за сезона, след отлична асистенция на Димо Димчев.

Национал (U15) - Славия (U15) 0:9 (0:3)

Славия игра по-силно през целия мач и се поздрави с победата. Головата разлика набъбна в последните минути, когато падна гардът на целия отбор на домакините.