Отборът на Спартак Пловдив до 15 години победи като домакин Велд Пловдив с 3:2. Двубоят се изигра на базата на "гладиаторите".

През първата част двата отбора не си отбелязаха. Гостите имаха по-чисти възможности да поведат. Попаденията дойдоха през второто полувреме. Велд стигнаха до гол след хубава контраатака. Спартак Пловдив отвърнаха с три гола. Атанас Мутавски, Марин Димитров и Ивайло Вангелов подпечатаха победата. Гостите върнаха попадение в заключителните минути на мача, но до повече не се стигна.

Спартак Пловдив заема първото място в зоналното първенство U15 с актив от 77 точки. На 9 точки от втория Пловдив сити, но и с два отложени мача. Трети са Локомотив на 17 пункта след лидера в класирането.
Така теоретично след изиграването на всички мачове от редовния кръг, Спартак може да се окаже шампион 4 мача преди края на първенството.