Гигант (Съединение) - Загорец (Н.Загора) 2:1. ЮИ Трета лига, 31 кръг

Гигант (Съединение) победи с 2:1 коравия тим на Загорец (Нова Загора) в среща от 31 кръг в ЮИ Трета лига, играна в сряда на стадиона в Съединение.

„Голямоконарци“ пропуснаха две чисти положения през първата част, в която надиграха съперника си и все пак стигнаха до гол. Мирослав Радев се разписа от дузпа.

Второто се домакините се прибраха малко по-назад и гостите като цяло владееха играта. „Голямоконарци“ изчакваха своите моменти за опасни контри. В 60-та минута Кристиан Николов беше изведен сам срещу вратаря от Даниел Спасов и вкара за 2:0. Гостите намалиха чрез Иван Стоянов в 68-та минута. До края на мача гостите нямаха чисто положение, въпреки териториалното си предимство. Вместо това най-интересното положение отново бе пред вратата на новозагорци. Кристиан Николов проби отдясно и стреля при една контра атака, но стражът на Загорец изби в корнер.

Гигант има 44 точки в актива си заема 7 място в класирането. Идният уикенд тимът гостува в Куклен на Атлетик.