Юношите на „Левски“ до 15 и 17 години записаха победи срещу „Национал“ като гости в мачове от 25-ия кръг на Елитните групи. Срещите се играха на терените на НСА.

Юношите на „Левски“ до 15 години победиха с 3:1 с връстниците си от София. Точни за „сините“ бяха Мартино Йорданов в 25-та, Марто Бойчев в 45-та и Кристиян Илиев в 7-та минути. Кирил Котев 61' отбеляза за Национал. Воденият от треньора Стоян Димов тим е на трето място в класирането с 52 точки.

Съставът на „Левски“ U15: 1. Атанас Кехайов, 2. Димитър Яръмов, 3. Александър Кръстев, 5. Стоян Добрев (49 – 4. Мартин Здравков), 7. Мартино Йорданов (65 – 16. Мартин Борисов), 8. Стивън Стоянчов (55 – 18. Кристиян Илиев), 11. Калоян Атанасов, 14. Михаил Петров (к), 17. Денис Гиведжов, 19. Христо Аргиров, 20. Марто Бойчев (65 – 13. Анатоли Кръстев).

„Левски“ U17 бе още по-категоричен – 5:2. Два гола за „сините“ отбеляза Любомир Тодоров – в 63-та и 70-та минути. По едно попадение добавиха Преслав Бачев в 19-та, Адриан Райчев в 26-та и Никола Бандев в 50-та минути. Калоян Стрински в 43' и Калоян Соколов /дузпа/ 71' вкараха попаденията за Национал. Воденият от треньора Виктор Димитров е на трето място в класирането с 56 точки.

Съставът на „Левски“ U17: 99. Йоан Загоров (к), 2. Ериан Благоев, 3. Адриан Видинов, 4. Георги Коричков, 7. Атанас Килов, 8. Кристиан Чачев (67 – 16. Ясен Цветанов), 9. Преслав Бачев, 10. Любомир Тодоров (73 – 6. Алекс Александров), 11. Адриан Райчев (67 – 17. Георги Христанов), 18. Никола Бандев (73 – 20. Кристиан Красимиров), 19. Васил Василев (52 – 14. Кристиян Йовов).

снимки: Национал