Днес се игра отложеният мач между Национал (U17) и Етър (U17), в който домакините се наложиха с 2:1. Това бе последна среща и за двата юношески отбора за 2021 г. Данаил Марински (4') откри резултата за Национал, отново той (40') направи 2:0, а по-късно гостите намалиха от дузпа.

Отборът на Национал поведе с 2:0 преди почивката. Дани Марински затвори добра атака по лявото крило в началото на срещата. След това играта бе двуостра и двата отбора създадоха опасни ситуации. Гостите отправиха няколко удара, а пред тяхната врата Робърт Иванов пропусна да се разпише сам срещу вратаря им и да оползотвори отличен пробив и подаване на Симеон Янков. В края на полувремето чудесна комбинация завърши с асистенция на Борис Атанасов и втори гол на Марински.

След почивката преобладаваха битката и дългите подавания. При суматоха в наказателното поле на Национал се стигна до нарушение, за което съдията посочи бялата точка. Гостите намалиха от дузпата, но до края на срещата нямаха друго чисто положение. Домакините създадоха няколко опасни ситуации, от които не успяха да се възползват по най-добрия начин. Добри възможности за удар имаха Васил Казълджиев и Александър Попдимитров. От своя страна, водената от вратарят Илиян Илиев и централните бранители Христо Георгиев и Стилиян Рангелов защита, се справи с атаките на съперника.

След изиграването на последната среща от есенния дял на първенството, Национал (U17) заема 11-то място във временното класиране с актив от 16 точки. Етър е 13-ти с 13 точки.

11 декември 2021 г., събота, 10:00 ч / IX кръг:
ЦСКА (София) - Левски (София)                             0:2
11 декември 2021 г., събота, 13:30 ч / VII кръг:
Национал (София) - Етър ВТ (Велико Търново)               2:1
11 декември 2021 г., събота, 13:30 ч / IX кръг: