ЦСКА 1948 U19 победи с класическото 3:0 Левски U19 като гост в отложен мач от втория кръг на Елитната група, изигран на базата на ст. „Георги Аспарухов“.

"Червените" поведоха в 13-ата минута след центриране от ъглов удар и прецизен удар с глава на бранителя Александър Георгиев. До края на полувремето съставът на старши треньора Александър Захариев умело запази преднината си и категорично показа на домакините, че ЦСКА е дошъл за победата на „Герена“.

През втората част Левски остана с 10 души на терена след втори жълт и червен картон за състезател на „сините“, което пък позволи на „армейците“ да се впуснат в още по-активни действия в атакуващ план и в търсене на финален удар по съперника.В последните 20 минути на сблъсъка дойде мигът на Цветомир Цанев. Централният нападател излезе два пъти очи в очи с вратаря на домакините – веднъж в 72-рата и веднъж в 79-ата минута, като и при двете ситуации го преодоля майсторски, за да оформи крайното 3:0.

Това е трети пореден успех на момчетата на ЦСКА до 19 години след първите три кръга в Елитната група. Още в дебютния си сезон в лигата отборът се представя отлично дотук след победи с 2:0 над Верея, 3:1 над Нефтохимик и 3:0 над Левски.

Тимът заема второто място в класирането с актив от девет точки, като отстъпва само по голова разлика на лидера Национал.

Воденият от треньора Иво Градев тим на „Левски“ е на четвърто място във временното класиране с актив от 6 точки от 3 мача, колкото имат „Черно море“ и „ЦСКА-София“. Лидери са „Национал“ (София) и „ЦСКА 1948“ с по 9 точки.

Съставът на „Левски“ U19: 12. Калоян Славчев, 16. Петър Войнов (к), 5. Денис Динев, 2. Константин Айдарски, 3. Атанас Йорданов, 24. Илиян Йовчев, 8. Александър Асенов, 10. Асен Митков, 17. Самуил Беримски (65 – 19. Васил Димитров), 87. Лазар Еринин (65 – 9. Николай Калинов), 7. Антон Иванов (80 – 15. Кристиан Петров).

Отборът на ЦСКА до 15 години с наставник Николай Панайотов записа втори успех в зоналното първенство през изминалия уикенд с безапелационно 9:0 срещу Миньор (Перник) на Тренировъчната база в Требич. ЦСКА U17 и ЦСКА U19 също блеснаха с категорични победи съответно с 5:0 над Ботев 57 в зоналното първенство и с 3:1 над Нефтохимик (Бургас) в Елитната група.