Юношите на Ботев направиха страхотно представяне в съботния ден. "Канарчетата" записаха победи в трите си мача от елитните юношески групи.

При U19 "жълто-черните" взеха сладка победа с 1:0 над Лудогорец.

Ботев Пловдив победи Лудогорец с 1:0 в дербито на кръга в Елитната до 19 години.

Жълто-черните отбелязаха победното попадение в средата на първото полувреме, когато Стефан Попов отне топката в центъра на терена, напредна, поставяйки зад гърба си халфовата линия на гостите и подаде към Юсеин Касов. Младият нападател се възползва от това че бе открит в добра позиция, напредна леко и с диагонален шут вкара гола. Далият асистенция Попов можеше да удвои през втората част, но негов удар бе избит от голлинията от играч на гостите.

В състава на домакините бе пълно със юноши недостигнали дори 17-годишна възраст, но въпреки това тимът на канарчетата бе по-добрия на терена през по-голяма част от 90-те минути. Гостите имаха няколко положения за гол, но стажът на Ботев Пд свърши своята работа перфектно и запази вратата си суха.

При U17 пловдивчани записаха успех с 3:2 над Сокол (Марково). Момчетата на Георги Онов поведоха с три гола, дело на Никола Гелин, Монир Ал Бадарин и Иван Величков, а гостите върнаха два гола от две дузпи.

При U15 "канарчетата" взеха успех с 3:0 над Хасково. С два гола се отчете Димитър Диклиев, а едно попадение реализира Алекс Георгиев.