Тимът от Втора Бундеслига Холщайн Кил поднесе голямата сензация на 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия, след като победи носителя на трофея Байерн с 6:5 след изпълнение на дузпи и го детронира. В редовното време и продълженията резултатът бе 2:2, като изравнителният гол за домакините падна в последните секунди на добавеното време.

Серж Гнабри (14) изведе гостите напред в резултата, а в 35-ата минута Томас Мюлер направи непростим пропуск пред вратата на домакините. Те пък успяха да изравнят малко след това с гол на един от най-опитните в състава им Фин Бартелс (37), който бе изведен от Яник Дем сам срещу вратаря Мануел Ноейер и го преодоля за 1:1.

Скоро след почивката Лерой Сане (48) върна преднината на баварците, но въпреки това тимът от Втора Бундеслига не се отказа да търси нов гол. Точно когато гостите очакваха мачът да завърши, в последните секунди от добавеното време централният защитник Хауке Ваал (90+5) се разписа с рамо за 2:2 и вкара срещата в продължения. В тях попадения не бяха реализирани и се стигна до удари от бялата точка.

При дузпите домакините бяха безгрешни и реализираха всичките си изпълнения, докато влезлият като резерва Марк Рока пропусна шестата дузпа за Байерн и това се оказа решаващо баварците да напуснат рано надпреварата.