Левски победи с минималното 1:0 в отложен мач от 12-ия кръг . Найджъл Робърта бе точен от дузпа в 35-ата минута и донесе трите точки за сините.

Единственият гол на „Герена” падна през първото полувреме, когато в 38-ата минута Найджъл Робърта от дузпа бе точен и на практика донесе ценните три точки за Левски в борбата на отбора при последните във временното класиране. Безспорен факт е, че носителят на Купата на България не предложи абсолютно нищо интересно след рецитала, който изнесе срещу Ботев Пловдив през уикенда и „синият” успех изглежда резонен.

Успехът прати „сините” на десетото място с актив от 14 точки, докато Локомотив Пловдив остава втори с 27 точки, на две зад лидера Лудогорец, но пловдивчани са и с два мача повече от актуалния шампион на България.

Първите минути на срещата на „Герена“ бяха не особено добри за двата отбора, като нямаше положения пред двете врати. Първият голям шанс за двата отбора бе след 10 минути. Тогава Здравко Димитров центрира от свободен удар на далечната греда, където Живко Атанасов притича и бе непокрит, но ударът му бе неточен – аут. След 16 минути игра Левски вкара гол, но той бе отменен, след като Насиру Мохамед игра с ръка преди паса към Робърта и Железов отсъди фаул.

В 21-ата минута пък Тунчев направи принудителна смяна, след като Робърта удари с коляно в главата на Милош Петрович и бранителят не успя да продължи, а на негово място влезе Кристиан Гомис. Малко след това „смърфовете“ създадоха първото си добро голово положение в мача. Димитър Илиев изведе страхотно вляво Момчил Цветанов, който с едно докосване потърси успоредно Георги Минчев, но юношата на Литекс не достигна до топката и не последва удар посока вратата на Михайлов.В 28-ата Умарбаев шутира от средна дистанция, но след рикошет Михайлов улови спокойно.

В 35-ата минута „сините“ получиха дузпа, след като Момчил Цветанов нескопосано върна топката назад, а Петър Витанов събори Мохамед в наказателното поле на „сините“ и Робърта застана зад топката и безпроблемно поведе „сините“ напред – 1:0.

До края на полувремето не се видя нищо стойностно от двата отбора и Левски се оттегли на почивка с минимален аванс срещу пловдивския тим. В 57-ата минута дойде първият по-качествен шанс за Локо. Тогава Момчил Цветанов центрира прекрасно за Георги Минчев, който стреля с глава към вратата на Левски, но изключително неточно. Секунди по-късно Робърта пресира Масоеро и след рикошет стана удар, като топката профуча край страничната греда на Луков.

В 69-ата минута Умарбаев центрира страхотно от фаул, но ударът на Гомис с глава профуча встрани от вратата на Левски.

Това ще е дебют за Славиша Стоянович начело на „сините”, макар сърбинът да се води треньор на отбора от повече от месец. Именно от 30-ина дни датира и последният мач на столичани, които преминаха през множество заразени футболисти. Той извежда своите в схема 4-2-3-1, като пред капитана Михайлов карето в защита е изградено от Патрик-Габриел Галчев, Живко Атанасов, Алекс Петков и Ивайло Найденов. Тома Даске и Мартин Райнов започват дефанзивни халфове, а триото зад Робърта е от Юруков, Насиру Мохамед и Здравко Димитров.