Отборът на Локомотив (Пловдив) до 19 години записа домакинска победа над Берое (Стара Загора) в Елитната група. Възпитаниците на Васил Гърков надвиха “зелените” с 2:1 на изкуствения терен на “Лаута”.

Още в третата минута Локомотив поведе в резултата. Даниел Димитров засече с глава центриране от ляво и изведе “черно-белите” напред за 1:0. В 20-та минута топовен изстрел на Божидар Зелямов от границата на наказателното поле направи резултата 2:0. Изгодни положения се откриха пред Петър Петров, който стреля опасно фаул, и Николай Борисов, чийто изстрел срещна напречната греда на “заралии”.

В 49-та минута гостите стигнаха до попадение, което бе отменено заради засада. В 53-та минута силен шут на Даниел Димитров мина на сантиметри от целта. Гостите отговориха с опасно центриране, което “облиза” напречната греда на Кристиан Томов. В следващите минути Николай Джелебов, Даниел Димитров и Алекс Колев можеха да направят преднината на Локомотив класическа. В последната минута на срещата Берое стигна до дузпа. Ангел Генчев бе точен за крайното 2:1.