Отборът на Локомотив (Пловдив) набор 2005 записа класическа победа с 0:3 като гост на Ботев (Враца) в първи осминафинал за Купата на БФС.

Възпитаниците на Господин Мирчев си осигуриха преднина с един гол до полувремето, а до края на срещата паднаха още две попадения. Даниел Маджаров се разписа на два пъти, а Борислав Гадженаков също записа името си сред голмайсторите.

Реваншът e на 28.10 от 14:30ч. в Пловдив.

Отборът на Локомотив (Пловдив) взе солиден аванс срещу Черно море в първи 1/8-финал за Купата на БФС при набор 2007. Възпитаниците на Аян Садъков-младши победиха с 4:0 “моряците” на “Лаута”.

Локомотив доминираше през целия двубой и заслужено стигна до успеха.

През първата част домакините стигнаха до попадение в още в 4-та минута. Алекс Местов получи пас от дясно в наказателното поле и с прецизен удар изведе “черно-белите” напред за 1:0. До края на първата част пловдивчани владееха инициативата, но не съумяха да вкарат ново попадение.

През второто полувреме Локомотив засили осезаемо натиска си. “Черно-белите” изпуснаха няколко изгодни положения за гол между 36-та и 45-та минута, но в следващите атаки възпитаниците на Аян Садъков-младши вкараха нови три попадения. В 50-та минута Тарек Жензарли засече с глава центриране от дясно и направи 2:0. Минута по-късно Нораир Нурикян демонстрира сериозна скорост по левия фланг, преодоля играч на гостите и пусна пас в наказателното поле. Там Севи Идриз се оказа най-съобразителен и направи 3:0. Крайното 4:0 бе оформено от Александър Карталов.

Реваншът е на 30 октомври в 11:00ч. във Варна.