Отборът на Локомотив (Пловдив) до 17 години разгроми Дунав (Русе) в мач от Елитна група – Изток. Подобно на тима до 15 години, момчетата на Марчо Дафчев победиха “драконите” със същия резултат – 5:0.

Първото полувреме двата отбора демонстрираха много динамичен футбол. В 8-та минута Локомотив поведе. Кристиан Чолаков открадна една топка в ляво, нахлу в наказателното поле и подаде към Петър Андреев, който откри за 1:0. Дунав отговори с две опасни атаки, стражът на домакините Кристиан Кръстев обаче не допусна гол в своята врата.

В 48-та минута Петър Андреев отбеляза второто си попадение след като засече центриране от дясно. В 60-та минута резултатът стана класически – Велислав Шопов се озова очи в очи със стража на “драконите” и не сбърка за 3:0. Тодор Павлов покачи на 4:0 – след центриране от фаул той се извиси над всички с глава се разписа. В последните минути на срещата играч на Дунав си вкара автогол за крайното 5:0.

Отборът на Локомотив (Пловдив) до 15 години постигна разгромна победа над Дунав в Елитна група – Изток. “Черно-белите” не оставиха шансове на “драконите” и ги надвиха с 5:0.

Първото по-сериозно положение бе за Дунав в 5-та минута. Христиан Божков бе на мястото си и спаси удар от близка дистанция. В 10-та минута Локомотив откри резултата. Неразбирателство в защитата на гостите остави съвсем сам в малкия пеналт Димитър Димитров, който с глава изведе напред в резултата своя отбор за 1:0. Десет минути по-късно “черно-белите” удвоиха своята преднина – Иляз Билял се оказа на точното място и направи 2:0. В следващата атака самостоятелна акция на Иван Сулев по лявото крило завърши с гол от малък ъгъл за 3:0.

Локомотив продължи да доминира и през втората част. Капитанът Иван Сулев направи 4:0 след удар от дистанция. В следващите атаки Иван Кръстев и Виан Станков имаха отлични шансове за пето попадение, но не се възползваха от тях. Крайното 5:0 оформи Слави Грозев секунди преди края на срещата.