Сините камъни с треньор Стефан Стайков изиграха двулик двубой в Зоналната група 2004/2005. Те играха с лекота през първата част и бързо поведоха в резултата, та дори удвоиха аванса си. В края на полувремето сливналии имаха шанса да изпълнят 11-метров наказателен удар, който бе пропуснат от вратаря на отбора Тодор Сапунджиев. Той прати топката в аут. След почивката, обаче наблюдавахме “друг” отбор. Гостите вместо да получат още попадения, успяха да се върнат в срещата, като дори имаха и възможност да спечелят наглед загубения двубой. В крайна сметка след драматични минути отборите поделиха точки в класирането - 2:2.

След като инкасираха загуба в първата си среща от сезона срещу отбора на ФК Олимпия спорт (Стара Загора), възпитаниците на треньор Илиян Илчев от Сините камъни 2008 стъпиха здраво на краката си и успяха да направят два силни двубоя срещу отборите на ФК Розова долина (Казанлък) и ФК Верея 1 (Стара Загора). Децата показаха добра игра и вкараха по шест гола в двата двубоя. На стадиона в квартал Речица, в Сливен, в съботния ден на терена имаше само един отбор и това бяха домакините, а дечицата от града на липите си тръгнаха с минималния за тях резултат.

В следващия кръг тимът от Сливен гостува на негостоприемния стадион Колодрума в граничното градче Свиленград срещу един от силните опоненти в първенството.

Сините камъни (Сливен), набор 2007 (U14), записа първи точки в актива си. Това се случи, след като в съботния ден момчетата на треньор Милен Стоянов изиграха най-силния си двубой от началото на кампанията. В опашкарското дерби срещу отбора на ПФК Арда (Кърджали), те бяха по-добрия отбор на терена и отбора, който повече искаше победата. Срещата завърши при резултат 5:2 в полза на сливналии. В следващия кръг сините таланти гостуват на ФК Пловдив сити.