Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) до 19 години постигна разгромна победа като домакин на Хебър (Пазарджик) в мач от Елитната група. Възпитаниците на Васил Гърков разгромиха с 5:1 “зелените” на стадион “Пловдив”.

Още в 8-та минута Локомотив излезе напред чрез Николай Джелебов. В 24-та минута грешка в защитата на “черно-белите” позволи на играч на гостите да излезе очи в очи с Кристиан Томов и да направи 1:1. В 32-та минута Николай Джелебов бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката и изведе пловдивчани отново напред за 2:1. В края на първото полувреме центриране на Николай Борисов бе засечено от Сашо Лебанов, който се разписа за 3:1.

Още в първата си атака през втората част Локомотив можеше да вкара. Сашо Лебанов се озова на добра позиция, но не успя да вкара. Гостите отговориха с няколко опасни изстрела от дистанция, спасени от Томов. В 79-та минута, след центриране от фаул, Видол Сейменски прати топката за четвърти път във вратата на Хебър. Крайното 5:1 оформи Сашо Лебанов след точно изпълнена дузпа.

Така Хебър се свлече на 16-тото място в класирането с актив от 7 точки и голова разлика 9:37. "Смърфовете" са дванадесети с 12 точки.

В следващия кръг отборът на Хебър ще приеме Левски. Мачът е насрочен за 18 октомври (неделя) от 15:30 часа. Пловдивчани пък ще има гостуват в Разград на Лудогорец ден по-рано.