Локомотив Пловдив не изпита особени затруднения и победи Етър като гост 1:3.

Двубоят започна доста лежерно и вратарите скучаеха в първите десетина минути на мача. Първия удар отправи нападателят на домакините Преслав Боруков в 12-ата минута, но той бе твърде слаб и не затрудни стража Мартин Луков. Две минути по-късно отново Боруков излезе на добра позиция, изпревари вратаря на Локомотив Пд, но ударът му мина покрай вратата.
Това стресна гостите и те увеличиха оборотите. Промяната бързо даде резултат и в 19-ата минута Георги Минчев уцели дясната греда на вратата на Етър, а при добавката Николаев също не успя да вкара.

Логичното се случи в 25-ата минута – 0:1 за Локомотив Пд! Николай Николаев проби отдясно, пусна към Умарбаев, който центрира към наказателното поле, където капитанът на „черно-белите“ стреля с глава. Вратарят на Етър Господинов отрази първия му удар, но бе безпомощен при добавката му.

В 32-ата минута голмайсторът на „черно-белите“ Димитър Илиев направи невероятен пропуск и още в следващата минута отборът му бе наказан. Стелиян Добрев се промъкна между защитата на гостите и поднесе топката на Боруков в наказателното поле и той очи в очи с вратаря Луков, не сгреши за 1:1.

В 41-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Милош Петрович в наказателното поле. Милчо Ангелов овладя едно подавене и шутира митновено. На пътя на топката се хвърли Милош Петрович и тя се удари в тялото и ръката му, но реферът прецени, че няма умисъл и остави играта да продължи.

В добавеното време на първата част момчетата на Бруно Акрапович шокираха домакините. Когато всички чакаха почивката, Динис Алмейда скочи най-високо във въздуха при центриране от корнер и прати неспасяемо топката във вратата на Етър.

Началото на второто полувреме се забави с 3 минути заради проблем с мрежата на вратата на Локомотив Пд. Наложи се тя да бъде зашита, за да може да продължи срещата.

Въпреки аванса в резултата, Бруно Акрапович направи две промени още на почивката. Лукас Салинас и Бирсент Карагарен влязоха на местата на Умарбаев и Николаев. Малко след това на терена се появи и Валентино Пулиезе. Със спокойна и разумна игра гостите държаха съперника далеч от своята врата.

В 59-ата минута влезлият на почивката Бирсент Карагарен стреля по земя, но не затрудни стража на Етър. В 70-ата минута Карагарен комбинира с Георги Минчев, а последният заложи на силата, вместо да насочи топката във вратата на Етър. Пет минути по-късно Антон Огнянов постави топката на главата на Преслав Боруков. Нападателят надскочи лесно нисичкия Момчил Цветанов, но ударът му с глава премина над горната греда.

В 79-ата минута Антон Огнянов остави Етър с човек по-малко на терена. Крилото получи втори жълт картон за невъздържана реакция след нарушение срещу Бирсент Карагарен. Това доведе до червен картон за Огнянов, който напусна терена преждевременно.

В 81-ата минута численото равенство на терена беше изравнено. Влезлият в 61-ата минута Валентинто Пулиезе получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение в средата на терена, което ядоса спортният директор на „смърфовете“ Георги Иванов-Гонзо, наблюдаващ мача от ВИП ложата. Веднага след този епизод домакините можеха да изравнят, но ударът на Милчо Ангелов попадна право в ръцете на Мартин Луков.

В 86-ата минута Георги Минчев сякаш сложи точка на спора с трети гол във вратата на Господинов. Нападателят получи подаване от Лукас Салинас и от метър и половина нямаше как да сбърка.