В мач от 8-ми кръг на шампионата в Елитната група на България за юноши до 19 г. младите надежди на пазарджишкия футбол стигнаха до 1:1 срещу Славия в София.

"Белите" се славят като една от най-силните школи в България, но пазарджиклии не се стреснаха от именития си съперник. Първото полувреме премина без голове, при равностойна игра. Втората част Хебър тресна две греди и само липсата на спортен шанс ги лиши от гол. И когато всички очакваха нулевото реми да се запази, столичани откриха резултата в 90-ата минута.  В даденото от съдията продължение Хебър изравни чрез Николай Радев.

Така "зелените" се изкачиха на 11-то място със 7 точки и голова разлика 6:16, а Славия са на пето място.

На 26 септември (събота) от 17 часа възпитаниците на Николай Христов посрещат ЦСКА-София, а Славия пък гостува на Лудогорец.