Възпитаниците на треньор Стефан Стайков – родени след първи януари 2005 година, преминаха като парен локомотив през опонентите си от ОФК Карнобат. Домакините изиграха много силен двубой на стадиона в Самуилово, като не оставиха никакъв шанс на гостите, да си тръгнат с нещо. Въпреки, че момчетата от град Карнобат са с една година по-големи, сините таланти играха много умно и много агресивно, за да се поздравят с победата. С тази победа сливналии записват в актива си две победи, един равен и една загуба от местния съперник (ОФК Сливен) на старта на първенството. Пред отбора на Стефан Стайков предстои гостуване на отбора ПФК Берое (Стара Загора) през уикенда, като отново се очаква здрава битка. През лятната подготовка двата отбора се срещнаха един срещу друг, като двубоя завърши при резултат 3 на 3 на стадиона в град Твърдица.

В мач от седмия кръг на първенството – Елитна U15 група – ИЗТОК, възпитаниците на Милен Стоянов  – завоюваха първи три точки в тазгодишния шампионат. Сините камъни победиха коравия отбор на ПФК Нефтохимик (Бургас) с гол на Викторио Вълков пет минути преди края на двубоя. До този момент бургазлии бяха с 4 равенства и две загуби, като отбраната им трудно бе допускала гол. Сливналии го направиха по прекрасен начин и развалиха своята негативна поредица от шест последователни загуби. С тази победа те събраха актив от 3 точки и по този начин изместиха отбора на ПФК Добруджа (Добрич) в генералното класиране. Нефтохимик е с 4 точки, а ОФК Хасково с 5 точки. Именно в Хасково гостува сливенския тим в следващия кръг.

Сините камъни, родени след първи януари 2003 година (U18), записаха първа победа в официален мач през футболно-календарната 2020-2021 година. Сините таланти продължават напред за купата на България, след като победиха отбора на ОФК Сливен 2000 с резултат 2 на 1. Срещата бе играна на стадион Речица в едноименния сливенски квартал, като се получи доста добър и приятен за наблюдаване двубой. Домакините бяха по-активния отбор през първата част, като заслужено поведоха преди почивката с два безответни гола. След паузата те отново бяха активни в първите няколко минути, като пропуск направи Кристиян Малаков, което разбира се след това повлия и на срещата. Символичните гости получиха правото да изпълнят единадесет метров наказателен удар, който превърнаха в гол, като по този начин направиха двубоя по-динамичен. За радост на "сините" до края на срещата нямаше кой знае какви опасности пред двете врати, като при този резултат 2:1 приключи и срещата. Сините камъни продължават напред за купата, като очакват своя опонент. Това е трети мач за голяма част от момчетата, тъй като миналия четвъртък те стартираха в шампионата Юноша-старша възраст към ОС на БФС Бургас , където отстъпиха на отбора на ФК Черноморец (Бургас). В съботния ден пък голяма част от отбора взе участие в мъжкия отбор на клуба в АОФГ – Сливен, срещу отбора на ФК Кортен (с.Кортен), завършил с победа при резултат 5 на 2 !