Велд набор 2008 започна с обрат над Арда. Двата отбора изиграха двубой, в който имаше много обрати в резултата, единоборства, червен картон и изобилие от положения и емоции по трибуните. Момчетата от Пловдив се наложиха със 6:5.

Ето и хронология на резултата: Гостите поведоха с 1:0,след което резултата бе изравнен. Отново жълто сините поведоха с гол, но домакините от Арда успяха да поведат с 3:2 на полувремето. След антракта момчетата на старши-треньора Аби Конедарев обърнаха до :3 в тяхна полза. Оставаха още 15 минути до края и мача отиваше на разгром, но състезател на Велд получи директен червен картон. Домакините върнаха още 2 гола, но жълто-сините удържаха победата.

Голмайстори за Велд: По 2 гола за Алекс Богданов и Мерт Мутаф и по едно попадение за Стилиян Добрев и Асен Алексиев. Отборът победител очаква с приповдигнато настроение следващия двубой срещу Марица Пд.