Сокол Марково победи заслужено Локомотив Пловдив като гост с 2:0 в мач от Елитната до 19 години. През цялата срещата гостите бяха по-активния отбор и посредством добро пресиране по целия терен наложиха своето темпо на игра. Сокол поведе в резултата през първата част, след като Стоян Митев се разписа с глава. През второто полувреме гостите удвоиха след попадение от дузпа, дело на Борислав Ангелов. Божидар Землянов извърши нарушението в наказателното поле и бе санкциониран с жълт картон. Малко по късно Землянов напусна преждевременно терена, след като получи и втори жълт картон.

Десет минути преди края на мача обаче се разиграха грозни сцени. Йовко Зайков от Сокол удари съперник без топка, а Николай Джелебов от черно-белите реши да му отвърне със същото. Така и двамата напуснаха терена с директни червени картони.