Ботев Пловдив успя, макар и много трудно, да победи Черно море с 1:0 като домакин в мач от шампионата в Елитната до 19 г. Канарчетата поведоха още в началото на срещата с попадение на Венци Богданов който оползотвори центриране от ляво. Стефан Попов отне топката от съперник, пресичайки пас в половината на гостите, светкавично изведе Георги Трифонов по крилото, който от своя страна опита да навлезе навътре към наказателно поле, но бе париран. Все пак след няколко финта Трифонов центрира и сложи топката на главата на Богданов, а всичко това се разви още 7-мата минута на срещата.

Преди попадението двата тима си размениха по едно опасно положение пред двете врати. До края на полувремето жълто-черните бяха по-активния тим на терена и по-често стигаха до вратата на съперника. Така беше и в началото на второто полувреме преди в 66' старши-треньорът на пловдивчани да направи две смени в своя състав. Вместо да освежат играта си обаче, жълто-черните сдадоха инициативата на гостите и до края на срещата само добрите намеси на стража Баданов оставиха трите точки в Пловдив.