Черно море победи Берое с 2:0 в среща от 18-я кръг на първенството в Елитната група. Двубоят се игра при силен вятър на стадион "Корабостроител" във Варна. И двете попадения за домакините паднаха през второто полувреме

. Лошата новина за наставника на Берое Атанас Рибарски са и контузиите на Стоян Иванов и Мартин Маринов, получени през първата част. Заради травмите двамата бяха заменени принудително. През първото полувреме и двата тима предложиха по предпазлива игра и положенията почти липсваха. "Зелено-белите" имаха две удобни възможности след хубав удар на Иван Георгиев извън наказателното поле и на Стоян Иванов от пряк свободен удар. След почивката темпото се вдигна и играчите на Берое имаха нова възможност да открият резултата след центриране от пряк свободен удар на Галин Генчев и удар на Стоян Вергиев с глава. В средата на полувремето Мартин Милушев от Черно море се възползва от индивидуална грешка в защитата на Берое и откри за домакините. В продължението след статично положение те отбелязаха и второ попадение.

"Втори пореден мач през второто полувреме допускаме твърде много индивидуални грешки. Играта ни с топката изобщо не спореше, трудно изграждахме атаките си. След почивката играхме и срещу вятъра и долу по земята имахме доста непредизвикани грешки, не знам дали от терена или от нещо друго. Това не е поведението, което искаме от целия отбор. Дано травмите на Стоян и на Мартин не са нещо сериозно. Целта ни остава да се борим за призовите места, но с такива индивидуални грешки мисля че няма как да имаме постоянство. И миналия кръг загубихме по същия начин, а е последните си два мача допуснахме 4 гола, докато през есента за общо 10 мача имаме толкова. Необяснимо е за мен и нетипично до този момент. Тренирахме го, говорихме го, показахме всичко от мача с Локомотив и въпреки това днес отново имаме същата грешка", заяви след двубоя наставникът на Берое Атанас Рибарски.