Ботев (Пловдив) постигна трудна победа с 1:0 над Славия в среща от 17-ия кръг на U15. Мачът бе излъчен НА ЖИВО в ефира на DerbyTV.

"Белите" могат да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от Пловдив. Столичани надиграха "канарчетата", като особено през първата част превъзходството им бе осезаемо.

Много силен мач за "жълто-черните" изигра вратарят Александър Маджаров, отличил се с много важни спасявания. През първата част "белите" имаха седем добри ситуации за гол, две от които бяха очи в очи с вратаря на Ботев.

Второто полувреме стартира по идентичен начин, като отличните изяви на стража лишиха "белите" от гол. При първата си добра възможност, в 55-ата минута ботевистите вкараха победния си гол, дело на Мартин Пенчов, който се разписа останал сам срещу вратаря на Славия.

След този гол в играта на столичани настъпи спад и до края на двубоя така и не успяха да стигнат до равенството.