Пловдивското дерби при 17-годишните завърши с категоричен успех на Ботев Пловдив с 1:4.

Канарчетата бяха тотални господари на терена през първите 45 минути и заслужено се оттеглиха на почивката с комфортен аванс от 2 попадения. Благовест Величков откри резултата след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на откъснал се сам срещу вратаря нападател на Ботев Пд. Бисер Бонев малко-по-късно удвои преднината на канарчетата.

Второто полувреме отборът на домакините излезе на терена коренно променен и на свой ред пое напълно инициативата. Черно-белите пропуснаха два златни шанса след центрирания от дясно, а в крайна сметка натискът им даде резултат в 74-тата минута, когато Васил Църцев намали. Само минута по-късно обаче канарчетата стигнаха до втора дузпа след ново нарушение на откъснал се нападател в жълто-черно. Касов реализира и отново даде 2 гола аванс на гостите. 2 минути по-късно Бисер Бонев сложи край на интригата с втория си гол в мача оформи крайното 1:4.