Юношата Мартин Маринов донесе победата на Берое в първата контролна среща на мъжкия тим в подготвителния период. На един от терените в Спортен комплекс „Кая“ в Белек "зелено-белите" се наложиха с 2:1 над румънския Ботошани. Мартин Маринов се разписа в 52-та минута, преди това за Берое вкара Мартин Камбуров. Голмайсторът на старозагорци изравни в 26-та, след като най-напред румънския тим откри резултата в 20-та минута. Общо трима юноши взеха участие в двубоя - Никола Маринов, Стоян Иванов и Мартин Маринов. Като титуляр от първата минута започна Никола Маринов. Той остана на терена общо 60 минути след като на почивката Димитър Димитров първоначално го замени, а в 65-та минута го върна в игра вместо Рубен Бриджидо. В 80-та обаче юношата отново бе заменен и напусна терена накуцвайки.В 9-та минута Никола Маринов отправи удар към вратата на съперника, топката бе избита в ъглов удар. В 34-та минута юношата на Берое подаде перфектен пас към голмайстора Мартин Камбуров, той обаче бе бързо блокиран от съперниковите футболисти.Стоян Иванов и Мартин Маринов се появиха в игра след паузата. Още в първото си докосване до топката Мартин Маринов опита пас с пета в наказателното поле, но той бе пресечен. В 52-та обаче нападателят отново демонстрира умения и след като бе изведен чудесно в наказателното поле хладнокръвно прониза вратата на съперника. Добро включване направи и Стоян Иванов, който на няколко пъти създаде затруднения на защитата на Ботошани. В 86-та минута той и Мартин Маринов направиха великолепно разиграване, в последния момент обаче играч на румънския тим успя да избие преди Маринов да отбележи второто си попадение в срещата.За Мартин Маринов това бе първо попадение с екипа на мъжкия тим. Нападателят записа дебют за "зелено-белите" в мача с Витоша (Бистрица) през март 2019. Никола Маринов пък за първи път попадна в титулярния състав след двете си добри включвания като резерва в края на есенния полусезон. За Стоян Иванов това бяха първи минути с екипа на Берое след престоя му в Спартак (Варна) през есента. Следващата контролна среща на Берое в Турция е на 21 януари срещу друг румънски тим Сепси.