“Марица” ще зимува на върха в Зоналната група за деца 2005/2006, след убедителен успех с 0:5 при гостуването си на “Лидер”. Двубоят от последния есенен кръг, който се игра в село Ягодово, премина с превъзходство на “жълто-сините”. За този мач наказание изтърпяваше Атанас Атанасов, както и треньорът Красимир Иванов.

Златимир Папазов даде преднина на “Марица” в 7-та минута, като при този резултат приключи първата част. В 45-та минута Руслан Иванов удвои, след асистенция на Ивайло Иванов. С втория си гол в мача Златимир Папазов направи резултата класически. Димитър Райчев покачи на 0:4, след като довкара избита от вратаря топка след удар на Георги Атанасов. Крайното 0:5 оформи Петко Механджийски с прехвърлящ удар. Виктор Лечев даде чудесен пас към Механджийски, който с премерен удар реализира.

Така “Марица” ще зимува на върха в класирането с актив от 35 точки. Тимът постигна 11 победи и 2 равенства и допусна само 2 загуби и е с голова разлика 39:6. Отборът има най-много реализирани голове в групата и най-малко допуснати, като това го прави едновремемно съставът с най-добро нападение и най-добра защита. "Дори срещите, които не успяха да спечелят възпитаниците на треньора Красимир Иванов показваха добра игра и само пропуските във важни моменти, а понякога и външни фактори попречиха на “жълто-сините” да имат още по-голям точков актив", коментираха от клуба. Единственият тим, който може да застраши лидерството на “Марица” е този на “Ботев”, който е с 3 мача по-малко, но “жълто-черните” не могат да изпреварят маричани.

Именно в тази възрастова група е и отборът от школата на “Марица” с най-предно класиране. Ако съставът воден от Красимир Иванов продължи възходящата си линия на развитие има пълните шансове да бъде шампионът в началото на лятото.