Ботев Пловдив разгроми с 0:4 като гост Септември в мач от кръга в Елитната до 19 години. Срещата бе предава на живо в DerbyTV, a канарчетата частично се реваншираха с победата след отпадането за Купата от същия съперник. По два гола реализираха гостите през двете полувремена. Казаков откри резултата, а Георги Трифонов удвои.

След почивката многоходова акция завършена от Трифонов направи резултата класически, а Пройчев реализира четвъртия гол за жълто-черните. Това бе най-малкото, с което домакините се отърваха. Още първото полувреме резултатът можеше да бъде поне 0:5, но няколко пропуска лишиха жълто-черните от рекордна победа като гост на този съперник.

Съставът на Ботев Пд: Милко Баданов , Атанас Чернев, Станислав Работов, Стефан Попов, Димитър Балинов, Габриел Земярски, Емил  Колев, Димитър Пройчев, Петър Итов (Богданов), Иво Казаков (Пенев), Георги Трифонов