Ботев Пловдив победи Сокол Марково с класическото 3:0 в мач от Елитната до 17 години. Срещата изобилстваше от грубости и като по чудо завърши без сериозни контузии. И трите попадения за канарчетата паднаха през първото полувреме. Бисер Бонев откри още в 3-тата минута, а с 2 попадения на Никола Илиев канарчетата оформиха крайния резултат.

Гостите от Марково определено бяха дошли да загубят тази среща с колкото се може по-малко и предимно се защитаваха. Когато атакуваха, те го правиха основно на контраатаки и далеч преди нападателите в черно да са стигнали наказателното поле на домакините предпочитаха да отправят изстрели. Това в крайна сметка не даде никакъв резултат.

Лошо впечатление направиха официални лица от клуба на Марково сред публиката. Те "постелиха килим" от обелки на слънчоглед пред трибуната на помолен терен номер 1 в Коматево. Родители от Ботев пък влезе в словесна разправия с такъв от Сокол, след като му направи забележка да не обижда децата на терена.