Академията на Берое ще има своя представител в следващата фаза на турнира за Купата на България!Берое U16 се наложи с 3:0 над Национал във втората среща от осминафиналите на надпреварата и с общ резултат 5:4 продължава напред!В първия мач момчетата на Атанас Димитров отстъпиха с 2:4 в София.
Попаденията днес отбелязаха Валентин Петров в 20 минута след ъглов удар, Васил Димитров в 60-та от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него, и Никола Минков в 70-та минута след удар покрай вратаря на гостите. Играчите на "зелено-белите" изпуснаха още няколко възможности за попадение, най-чистото, от които 2 минути преди последния съдийски сигнал. Воденият от Атанас Димитров демонстрира огромно желание и с много дисциплинирана игра стигна до съвсем заслужен успех. Отлично включване в състава на Берое направиха родените през 2005 г. Сали Садъков и Денислав Петков.
Жребият за четвъртфиналите на турнира е следващата седмица в София.