Отборът на “Марица”, който е лидер в класирането, продължава с отличното си представяне в Зоналната група ДЕЦА 2005/2006. Днес възпитаниците на Красимир Иванов победиха с 1:0 един от основните си конкуренти за челните места - сливенския “Сините камъни”. Двата състава изиграха много интересен мач, в който “жълто-сините” създадоха доста положения, а и на два пъти удариха греди. Иван Зисов вкара единственото попадение в мача от дузпа през втората част.

Треньорът Красимир Иванов коментира срещата така: “Получи се много здрав, интересен мач. Гостите са доста стойностен отбор - най-равностойният, с който сме играли до тук. Можехме да решим мача още през първата част, но по-важното е, че отборът показва добра игра.”

“Марица” е лидер в класирането с 19 точки, като тимът е единствен без загуба. В следващия кръг маричани гостуват на втория в таблицата - “Ботев”-2. Срещата е на 12 октомври, от 13 часа, на базата на “канарчетата” в квартал “Коматево”.