“Марица” завърши 2:2 при домакинството си на АФК “Хасково” в среща от 2 кръг от първенството при ЮНОШИ СТАРША ВЪЗРАСТ (2001/2002), играна в четвъртък. Възпитаниците на Кирил Андонов показаха по-добра игра от предишния мач. “Жълто-сините” повеждаха на два пъти, изпуснаха и доста положения, а и на два пъти гредите спасиха гостите от Хасково, които пък изравниха от дузпа. Кристиян Бекиров реализира и двете попадения за “Марица”. Той имаше шанс да запише и хеттрик, но гредата се оказа верен помощник на хасковлии.

Кирил Андонов коментира накратко двубоя: “Този мач можехме спокойно да го спечелим, но изпуснахме доста положения, допуснахме и някои грешки. По-важното е, че в тази среща играхме добре.”

Следващият четвъртък, 3 октомври, “Марица” гостува на стабилния тим на “Левски” (Карлово), който и през миналия шампионат бе претендент за челните места.