Отборът на “Марица” продължава с отличното си представяне в ЗОНАЛНА ГРУПА - ДЕЦА (2005/2006). Възпитаниците на треньора Красимир Иванов изнесоха нов силен мач и постигнаха успех като гост с 0:2 над “Локомотив”. Двата тима изиграха много инетересен двубой, на добро темпо, но “жълто-сините” бяха по-добри и заслужено стигнаха до успеха. Още в 5-та минута гредата спаси домакините след удар на Ивайло Рангелов. В 15-та минута Георги Атанасов със удар от 30 метра откри резултата. През втората част, в 61-та минута, Виктор Лечев идвои след многоходова атака, а резултаът се запази до края на срещата. Маричани имаха още 3-4 изгодни за гол ситуации в мача, които не успяха да реализират.

Въпреки трудната програма (гостувания на “Ботев” и “Локомотив” в първите 4 кръга), “Марица” продължава без грешка и с актив от 10 точки оглавява класирането в групата. Втори е сливенският “Сините камъни” с 9, но и с мач по-малко. Следват “Берое”, “Ботев”-2 и “Спартак”.

В следващия кръг “Марица” е домакин на “Берое”, а срещата е на 25 септември, от 13 часа. “Локомотив” гостува на ФА “Пловдив”.