Берое U15 се наложи с 2:0 над Спартак 1919 (Плевен) в среща от 5-я кръг на първенството в Елитната група. Мачът се игра на стадион "Белите орли" в Плевен. Попаденията бяха дело на Али Айвазов и Сали Садъков. "През първото полувреме играхме много прибързано и се получи много брак в играта ни. Хубавото в тази част бешв голът на Али Айвазов. През второто бяхме по-добрият отбор и играхме добър футбол с много движение и импровизация. Изпуснахме и още положения, добро включване след контузията направи Васко Василев. На него обаче му трябва още време. Но се видя, че с влизането му се вдигна самочувствието на отбора", заяви след мача наставникът на Берое Слави Жеков.
За "зелено-белите" това е трета победа от началото на сезона. В следващия кръг Берое посреща Ботев (Пловдив), мачът е на 22 септември.