Българките Изабелла Шиникова и Елица Костова се класираха за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Мейтар (Израел) с награден фонд 60 хиляди долара. Поставената под номер 4 Шиникова надделя трудно над британката Джоди Ана Бъридж с 4:6, 7:6(6), 6:1 след почти два часа игра. Софиянката загуби първия сет с решителен късен пробив в края му, а във втората част тя на два пъти сервираше за изравняване на резултата при 5:4 и при 6:5 гейма, но не успя. В тайбрека Шиникова пропиля аванс от 6:1 точки, но при 6:6 взе две поредни разигравания и взе пас взе сета.
В третата част тя доминираше и заслужено стигна до пълен обрат.

Петата в схемата Костова пък нямаше такива проблеми и стигна до лесен успех с 6:3, 6:0 за малко повече от час над участващата с "уайлд кард" Илона Джорджана Гиороайе. За място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу Шанел Симъндс (Южна Африка). С победите си днес двете български тенисистки си осигуриха по 8 точки за световната ранглиста и по 935 долара.