Нападателят на Ботев Пловдив Мартин Драганов се отчете с хеттрик в Дербито с Локомотив и на практика сам отказа Локо Пд от желанието им да откраднат нещо от базата на канарчетата в Коматево. Срещата завърши при резултат 3:2 и имахте възможност да я гледате НА ЖИВО в Derby TV.

Жълто-черните откриха резултата още в 9-тата минута, когато Драганов стреля от воле. Топката срещна гърба на негов съотборник и допълнително заблуди стража на смърфовете. В 19' черно-белите получиха право да изпълнят дузпа и изравниха резултата чрез Христо Цветков. 10 минути по-късно Драганов отново изведе Ботев напред с нов гол. През втората част Ботев изтърва доста положения, като жълто-черните удариха и греда. Противно на логиката Атанас Янков от гостите изравни малко преди края на срещата, но само минута по-късно героят на мача Драганов подпечата победата на канарчетата и своя хеттрик.