Роденият през 2003-а година Мартин Смоленски свали Ботев Пловдив от върха на класирането в Елитната до 19 години. Младият нападател на ЦСКА-София реализира и двете попадения за 2:0 в ползва на соя отбор в днешното дерби в шампионата при Старшата.

В 3-ата минута Георги Трифонов от Ботев стреля с глава в аут след корнер. В 6-ата минута Христо Радков затрудни от пряк свободен удар вратаря на Ботев Милко Баданов. Той изби топката, след което не позволи на играч на "червените" да направи добавка. ЦСКА имаше много добра възможност да открие резултата в 15-ата минута, когато Даниел Иванов бе изведен срещу Баданов, но стреля в аут. В 20-ата минута Димитър Тонев отправи изстрел от дистанция, но право в ръцете на стража на ЦСКА. Малко след това Емил Ценов от състава на домакините също стреля извън наказателното, но неточно. Така двата отбора се оттеглиха при 0:0 на полувремето.

Пет минути след почивката Иво Казаков стреля над вратата след центриране отдясно. Малко по-късно отново той отправи удар от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата. В 67-ата минута ЦСКА поведе. Роденият през 2003 година Мартин Смоленски откри резултата с красиво попадение с удар извън наказателното поле. Десетина минути по-късно отново Смоленски бе в прегръдките на своите съотборници. Този път той се разписа с глава за 2:0.

Като цяло ЦСКА заслужено триумфира с победата, а от Ботев Пловдив не показаха по никакъв начин с играта си, че ще играят основна роля в шампионата до 19 години тази година. Пред погледа на спортния директор на жълто-черните Адалберт Зафиров Пепо Пенчев и възпитаниците му разочароваха с показаното на терена. Зафиров пък, който вероятно е искал да види, какво показва водилия подготовка с мъжете Димитър Тонев, остана с пръст в уста, след като видя как Пепо Пенчев заменя атакуващия халф при 0:0, като на неговото място пуска дефанзивен полузащитник, чиято основна позиция е бек. Малко след смяната пък, канарчетата започнаха са инкасират попадения.

Важно за отбелязване е, че в състава на ЦСКА липсваха цели 5 основни футболисти, който са със статут на титуляри.

ЦСКА: Илия Шаламанов, Александър Александров (Кристиян Атанасов), Асен Дончев, Емил Ценов, Крум Николов, Росен Петров, Християн Петров-капитан, Христо Радков, Мартин Смоленски, Даниел Иванов (Калоян Симеонов), Симеон Чатов;

Треньор: Даниел Моралес;

Ботев (Пловдив): Милко Баданов, Атанас Чернев, Станислав Работов, Габриел Земярски, Мартин Русев-капитан (Иван Василев), Димитър Пройчев, Петър Итов (Димитър Балинов), Атанас Стоименов (Венцислав Богданов), Георги Трифонов, Димитър Тонев (Георги Господинов), Иво Казаков

Треньор: Петър Пенчев;